Ve čtvrtek jsme spolu se studenty ze střední zdravotnické školy v Brně a sestrami z kongregace Chudých školských sester ve Slavkově oslavili svátek Karolínky. Karolínka není jen jméno naší mateřské školy, ale především křestní jméno zakladatelky školských sester.
Na zahradě byla připravena stanoviště, na kterých nás provázeli studenti. Děti se dozvěděly něco o Karolínce (Matce Terezii) a poté plnily úkoly s jejím životem související. Přecházely po lavečkách symbolizujícími most přes Dunaj. Učily se složit slovo podle vzoru, stavěly klášter z kostek apod. Po programu na zahradě jsme se v hale setkali se sestrami, se kterými jsme si zazpívali např. písničku o Karolínce a poděkovali jim za zřízení naší mateřské školy. Na závěr jsme si do dalších let vyprošovali požehnání.












Vytisknout stránku