Archiv starších novinek

Podívejte se, co se u nás dělo v předchozích letech...

SFÉRICKÉ KINO

Zatímco v říjnu se děti těšily z návštěvy pejsků, opiček a pohladily si hada, v listopadu měly možnost navštívit v sále Domu svaté rodiny pojízdné planetárium.  Čtveřice   hlavních  hrdinů animovaného  filmu „Přátelé  –  uvnitř  lidského  těla“ seznámila děti blíže s tím, jak  funguje  lidské tělo i jeho orgány,  a  co  se  děje  s  tělem,  pokud  je  zasaženo   virem. Vstoupit do zatemnělého planetária vyžadovalo notnou dávku odvahy… ale všechny děti to zvládly a určitě nelitovaly. Byly obohaceny nevšedním zážitkem a skrze příběh se jim dostalo další odpovědi na otázku: „A proč si mám zase mýt ty ruce?“


OSLAVA VŠECH SVATÝCH

Ve středu 31.10. proběhla ve školce slavnost všech svatých. Před svačinkou, na kterou se sešly děti ze všech tříd v chodbě školky, proběhlo krátké uvedení do slavnosti, včetně kněžského požehnání. Po svačině se děti rozdělily do šesti skupin, ve kterých procházely stanovišti.

Svatá Kateřina Tekakwitha byla indiánkou, která se stala křesťankou. Své křesťanské závazky plnila důsledně, což znamenalo mimo jiné, že musela někdy podstupovat náročnou cestu, aby se dostala do kostela. Děti si měly, stejně jako Kateřina, zkusit chodit bez bot po různém povrchu (kaštany, kamínky,…). Blahoslavená Restituta Kafková pracovala v nemocnici, kde pečovala o nemocné a zraněné. Úkolem dětí bylo obvázat pacientovi ruku a poslechnout si, jak tluče jejich vlastní srdce. Svatá Františka Římská byla obdarovaná tím, že viděla svého anděla strážného. Děti měly vystřihnout anděla z papíru. Svatý otec Pio byl také velmi Bohem obdarován mimo jiné tím, že měl schopnost vidět lidem do srdce, vidět, co je skryté. Na tomto stanovišti děti cvičily svou zrakovou paměť. Blahoslavený Karel Habsburský, císař, který viděl důsledky války a obětem války rozdal vše, co měl. Děti ukázaly, že se umí také podělit a darovaly svůj bonbón. Když Karel viděl, jak dobré srdce děti mají, mohly si v krabici kaštanů najít zlatou čokoládovou korunu českou. Svatý Petr první z Ježíšových učedníků, kterému byly svěřeny klíče od nebeského království. Svatému Petrovi děti pomáhaly přiřazovat klíče do správných zámků.

Za snahu při plnění úkolu byl dětem na kartičku nakreslen symbol daného stanoviště.
EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍ SKUPINKY PRO PŘEDŠKOLÁKY
Začínáme ve čtvrtek 1. listopadu v 16. 00 ve velké třídě DSR (procházejte přes školku).

Termíny setkání

  • listopad: 1., 15., 29.
  • prosinec: 13.
  • leden: 10., 24.
  • únor: 7., 21.
  • březen: 7., 21.

ZA STARÝ PAPÍR JÍDLO DĚTEM

V KMŠ proběhne V PONDĚLÍ 1. ŘÍJNA sběr starého papíru do kontejneru, přistaveného před školou. Kontejner zůstane tak dlouho, dokud nebude naplněn. Do sběru můžete dát balíky z novin, časopisů, školních sešitů, knih (bez desek), katalogů, psacích a balicích papírů, krabic a kartonů. Další sběr plánujeme na 1. dubna a všechny získané peníze pošleme na Mary´s Meals na podporu školní stravy pro děti v chudých zemích. http://www.marysmeals-podporovatele.cz/co-je-to-marys-meals.html. Za 420 Kč lze podpořit dítě na celý rok, dvoukilovým balíkem dáme jednomu dítěti stravu na den.  Každý z nás může i dnes naplnit odkaz Matky Terezy:  „Když nemůžeš nasytit sto lidí, nasyť jen jednoho.“ Děkujeme předem za spolupráci a těšíme se na vaše deka a kila!


INDIVIDUÁLNÍ FOCENÍ V MŠ

V pondělí 24. 9. proběhne individuální focení nahlášených dětí v 7. 30 s vánočním motivem. Vybrat si můžete sadu s portrétem, sadu s celou postavou, případně focení se sourozencem. Přijďte, prosíme, včas. Děkujeme.


INFORMATIVNÍ SCHŮZKA PRO RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ

Ve čtvrtek 13.9.2018 v 16 hodin zveme všechny rodiče dětí v posledním ročníku předškolního vzdělávání na informační schůzku. Setkání proběhne v jídelně a potrvá cca 3/4 hodiny.


INFORMATIVNÍ SCHŮZKA PRO RODIČE

Srdečně zveme rodiče dětí z naší MŠ na informativní schůzku, která se koná v pondělí 3. 9. 2018 v 17 hodin v sále nad MŠ a následně ve třídách. Prosíme, přijďte bez dětí a s propiskou. Předpokládané ukončení je v 19 hodin. Těšíme se na setkání s vámi!  Mgr. s. Josefa Hana Jarošová, ředitelka KMŠ Karolínka


ZÁVĚREČNÁ MŠE SVATÁ

V pátek 22. 6. jsme společně s dětmi i zaměstnanci a s P. Stanislavem Pacnerem ve školce slavili mši svatou na poděkování za uplynulý školní rok. Děti si na mši svatou přinesly vlastní vytvořené srdíčko, které položily k obrazu Pána Ježíše na znamení, že se s ním chtějí setkat a zapojily se do slavení zpěvem písní, které nás během roku provázely. Kdo chtěl, mohl přijmout též požehnání při zpěvu písně: „Když na tebe své ruce pokládám, tak požehnání tobě dávám. Žehnáním mi říkáš, že mě v rukou máš, že jsi blízko u mne, že mě objímáš. Žehnáním mi říkáš, že se nemám bát, že Ty u mě stále, vždycky budeš stát.“ A naším přáním je, ať toto Boží požehnání sestoupí i na každého z Vás kdo k naší školce patříte a chcete mu své srdce otevřít. Děkujeme vám za všechno, co jsme s vámi mohli v tomto školním roce prožít a přejeme vám krásné léto a prázdniny.


VÝLET NA HRAD

Ve středu 20. června jsme se s dětmi vypravili na hrad Buchlov. Čekala nás poutavá prohlídka s princeznou, která nám pověděla spoustu zajímavostí o zvláštní lípě, černé paní, hradních pánech a sbírkách uvnitř. Potom jsme se přesunuli do místnosti na nádvoří, kde jsme shlédli loutkové pohádky. Na památku si děti odnesly publikaci plnou příběhů, hádanek, úkolů a kreslení.


ZAHRADNÍ SLAVNOST

Ve středu 13. června v odpoledních hodinách proběhla zahradní slavnost, během které se z našich předškoláků „stali“ školáci. Po vyprávění příběhu „O medvědovi, který hledal, až našel“ jsme je na další cestu životem vyslali s přáním, aby nejen ve škole, ale během celého života, vždy slyšeli své srdce bít, dobře mu naslouchali, a šli s důvěrou za jeho hlasem. Aby své srdce chránili a dobře vybírali, co si do něj uloží, aby jim bylo dobrým a bezpečným průvodcem na cestě životem.  A aby žili dobrý a šťastný život a provázelo je jím Boží požehnání. Děkujeme všem vám, kdo jste přišli s námi toto odpoledne prožít!!!

Po skončení zahradní slavnosti se školáci s paní učitelkami odebraly do školky, kde si společně na památku namalovali hrnečky a zažili spoustu dobrodružství. Největším zážitkem pro děti byla večerní cesta ke světelnému stromu, kde mohly prokázat svoji odvahu a tím pomoci lidem z Dobrozemě. Všech dvanáct školáků celou akci skvěle zvládli.


DEN DĚTÍ

V pátek 1. června proběhly v naší školce různé hry a úkoly pod vedením studentů církevní zdravotnické školy. Na školní zahradě děti přebíhaly lavičku, chodily s míčkem na lžičce, učily se tanec, trefovaly se do kuželek. Na školkové zahradě lovily slona a opici, pinkaly si s míčem a mohly si nechat namalovat legrační obličej. Před školkou poznávaly plyšové zvíře hmatem, skládaly puzzle a samozřejmě dováděly na skákacím hradě. Za to všechno sbíraly barevná razítka na kartičku.


OSLAVA KAROLÍNKY 9.5.2018

9. května zavítali do naší školky studenti Církevní střední zdravotnické školy v Brně, aby společně s dětmi poznali zakladatelku školských sester, Matku Terezii. Děti postupně procházely šesti stanovišti, kde se dozvěděly krátký kousek z jejího života a splnily úkol, za který jim studenti nakreslili malý obrázek na medaili. Před obědem jsme se společně sešli v aule naší školy i s dalšími řádovými sestřičkami. Zazpívali jsme nově naučený kánon, poděkovali jsme sestřičkám za jejich péči o nás a předali jim dárek, na jehož výrobě se podílely všechny děti. Pro každého také zbyla malá sladká odměna. Děkujeme


ZÁPIS DĚTÍ DO KMŠ KAROLÍNKA

Vážení rodiče, zápis do KMŠ Karolínka pro školní rok 2018/2019 proběhne v pondělí 7. května 2018 od 10 do 12 nebo od 14 do 16 hodin v přízemí budovy MŠ. Elektronický formulář najdete na titulní straně webu nad aktualitami. Děkujeme za jeho vyplnění, pomůžete nám tím s přípravou oficiálního zápisu.

Bližší informace  ke květnovému zápisu i Žádost o přijetí najdete v sekci PRO RODIČE/ZÁPIS DĚTÍ.

Naše mateřská škola je otevřena dětem věřících i nevěřících rodičů. Předpokladem přijetí je souhlas rodičů s křesťanskou výchovou dítěte. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na osobní setkání. Za KMŠ Karolínka s. Mgr. Josefa Hana Jarošová, ředitelka


PŘEDŠKOLÁCI NA NÁVŠTĚVĚ VE ŠKOLE

Ve středu se všichni předškoláci vydali do ZŠ Tyršova, aby zjistili, jak to v takové škole chodí. Hned mezi dveřmi je vítali bývalí kamarádi ze školky. Během jedné hodiny s prvňáky poznávali písmenka, pracovali s číslicemi, počítali a společně zazpívali několik písniček o jaru.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku16. 11. 2018, 11:43