Pasování předškoláků

Ve středu se na školní zahradě uskutečnila slavnost - pasování předškoláků na školáky. Slavnost nebyla určena jen pro předškoláky, ale pro všechny děti z KMŠ Karolínky, jejich rodiče a sourozence. Byly pozvány také děti, které už jsou v první a ve druhé třídě ZŠ.

V šestnáct hodin, když jsme se všichni sešli, p. uč. Anička s p. uč. Kamilou připomněly dětem příběh, který je provázel po celý týden. Příběh o duhovém ptáčkovi, který měl krásné barevné peří. Každé pírko znamenalo nějakou dobrou vlastnost nebo schopnost. Uměl všechno a proto si ho lidé vždy volali na pomoc. Rád všem pomáhal, ale když to tak šlo dlouho, byl ulítaný a unavený. Rozhodl se, že si všechno peří vytrhá. Každý člověk získal jedno z pírek a začali si vzájemně pomáhat. Ptáčkovi peří znovu dorostlo a každému, kdo se narodil, dal do kolíbky jedno ze svých pírek.

Po příběhu "duhový ptáček" pasoval všechny předškoláky na školáky. Zábava pokračovala na školkové zahradě, kde bylo několik stanovišť s úkoly. Za jejich splnění si děti mohly vyzvednout zmrzlinu.

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku16. 6. 2022, 13:27